Олександр Хребет

без грима о гриме

Share Next Entry
Свідомі і решта..
alex_khrebet
Любіть Україну понад усе сьогодні, маючи.
Щоб не довелось потім гірко любити, втративши..
(Тарас Чорновол)

Донецькі вуха, які чують українську..

Знаєте, це перший запис, з якого я хочу почати цей ЖЖ.. Щойно створив його..він в мене не перший..але цей буде найцікавішим..
Чому власне хочу почати з цієї теми? Ну, напевно тому що мова - це одна з небагатьох речей в цій країні, які я по-справжньому наповну люблю..
Я не хочу писати сюди щось на кшталт статей, ні..хочу просто ділитися з вами своїми "роздумами на тему.."
Я тільки сьогодні вранці повернувся в Донецьк з одноденного відрядження до столиці..

Я надихаюсь людьми, які вірять в мову.. 

Не знаю чому, але мені важко розмовляти українською в Донецьку..не через те, що мені затикають рота, ні (хоча й таке трапляється інколи)..я відсуваю, що сама атмосфера цього міста не сприймає мої слова..

Я трохи розумію Sting, коли він співає Englishman in New York..я такий сами іншопланетянин, як і він у Великому яблуку.. Всі питаються чи не приїзжий я..Так! Але чому я не можу бути україномовним донеччанином? Тут людям таке навіть у жахливому сні не може наснитися.. На жаль..Люди звикли жити минулим.. Знаєте, я поділяю місцевих на дві частини - "свідомі" і "решта"..І співвідношення не захоплює..1:13..Свідомі люди розуміють, що без мови не буде цієї країни..Вони затуляють рота україномовним людям, кажучі, що української вони не розуміють..хоча за годину-дві приходять до дому і дивляться свій серіал саме українського дубляжу.. Вони не хочуть вчитися..лежащі стали..чи ьбули такими на протязі свього жияття..не знаю..

Люди тут досі живуть Радянським Союзом, їдять місцеву пропаганду на сніданок, на обід й на вечерю.. Мріють, що суха ковбаса знову коштуватиме, умовний, карбованець за кілограм.. Але ж вони не можуть далі свого носа подивитися і замислитися над тим, що коли та сама ковбаса коштиувала один єдиний карбованець за кілограм, тоді вони отримували якихось 100-150 крб. А якщо ще й порахувати інфляцію на двадцять років, плюс зростання цін на харчі, то ми ще отримаємо зараз дешеву ковбасу на разі..

Я ніяк не можу збагнути, чому люди поводять себе наче плем'я нерозвинених індіанців? 

Вважаю, що мені пощастило..Бо я можу мислити..я свідома людина..


?

Log in

No account? Create an account